Obezite Kaderiniz Olmasın

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre obezite, bütün yaş gruplarını ilgilendiren, görülme sıklığı giderek artan, sosyal ve psikolojik yönleri ile ele alınması gereken önemli bir halk sağlığı sorunudur. ABD Obezite Birliği’nin yayımladığı verilere göre, ABD’de her yıl obezite ile bağlantılı hastalıklar sonucunda 300 bin kişi yaşamını yitiriyor .

Obezite, estetik bir problem değil bir çok hastalığının sorumlusudur.İnsülin direnci, Tip 2 diyabet, hipertansiyon, koroner arter hastalığı, hiperlipidemi/hipertrigliserit, metobolik sendrom, safra kesesi hastalıkları, kadınlarda yumurtalık ve meme, erkeklerde kolon ve prostat kanserleri, osteoartrit, felç, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, astım, solunum zorluğu, gebelik komplikasyonları, âdet düzensizlikleri, aşırı kıllanma, ameliyat öncesi ve sonrası komplikasyon riskinin artması, gece yemek yeme sendromu, tıkanırcasına yeme, anoreksiya nevroza, blumia nevroza, kas-iskelet sistemi problemleri, deri enfeksiyonları ve ayaklarda mantar enfeksiyonları, gut hastalığı, topuk dikeni vb.

Diyetisyen Hatice Karslıoğlu 25 yıl tecrübesi ile kişiye özel zayıflama diyetleri uygulamaktadır.Özellikle diyet yaparken zorluk yaşayan ve diyet yaptığı halde kilo veremeyen kişilerin zorlanmadan zayıflamalarını sağlamıştır.Siz de zayıflayarak sağlığınıza kavuşmak için bize ulaşın.

Bize Yazın

Sağlıklı bir diyet için işin uzmanına danışın. Sağlığınızı riske atmayın. Tecrübeli Ankara diyetisyeni Hatice Karslıoğlu ile Türkiye'nin her yerinde online olarak diyet planı yapabilirsiniz.

Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Bu alanı doldurmalısınız