Fonksiyonel Tıp Beslenme

Fonksiyonel Tıp, hastalıkların sadece semptomlarını değil aynı zamanda altta yatan sebeplerini ortadan kaldırmayı hedefleyen 21. yüzyılın yeni tıp yaklaşımıdır. Temel olarak kişiye özel yaklaşımla beslenme ve hayat tarzı değişikliklerini düzenler ve gerektiğinde kişinin genetik ve metabolik haritasının çıkarılması ile rahatsızlığına özel besin desteklerini kullanır.

Fonksiyonel Tıp beslenme planlarını bilen fonksiyonel tıp diyetisyenleri, hastaların tedavisini yürüten fonksiyonel tıp ekibinde çok önemli bir rol oynamaktadır.Özellikle eliminasyon diyeti ile tanı konulan hastalıkların ilerlemesini engeller.Egzama,sedef,romatizma hastalıklar,kilo verememe,ishal,kabızlık,geçmeyen eklem ağrıları,otizm,multi skleroz(MS),kilo alamama,sibo,disbiyosiz,ülseratif kolit,irritabl bağırsak sendromu(spastik kolan),gaz,şişkinlik,geçmeyen kabızlık,beyin sisi,odaklanamama,dikkat eksikliği,kronik yorgunluk vb hastalıklarda bağışıklık sistemin düşmesi ile gelişen otoimmün hastalıklar oluşur.Uygulanan eliminasyon diyeti kişiye özel olarak değişir. Diyetisyen Hatice Karslıoğlu,Fonksiyonel Tıp eğitim platformun dan derece ile eğitimini tamamlayıp,fonksiyonel tıp diyetisyeni olarak Ankara'da danışmalık hizmeti vermektedir.Aynı zaman da ulusal ve uluslarası online danışmalık hizmet vermektedir.

Bize Yazın

Sağlıklı bir diyet için işin uzmanına danışın. Sağlığınızı riske atmayın. Tecrübeli Ankara diyetisyeni Hatice Karslıoğlu ile Türkiye'nin her yerinde online olarak diyet planı yapabilirsiniz.

Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Uygun!
Bu alanı doldurmalısınız
Bu alanı doldurmalısınız