29 yaşında çalışan bir bireyim. Kendimi bildim bileli yaşadığım kilo problemim son 3 yılda en üst seviyeye ulaşmış ve tartıda en son gördüğüm rakam 123 kilo olmuştu. Daha önceleri 3 farklı diyetisyene gitmiş, bu dönemlerde azımsanmayacak düzeyde kilo vermiş ama sonrasında sıkılarak programları yarıda bırakmış ve her seferinde başlangıç kilomdan daha yüksek kilolara ulaşmıştım.

Bu sefer daha kararlıydım ve bana yardımcı olabilecek uzman bir kişiyi ararken ablamın da bir zamanlar danışanı olduğu Hatice Hanım ile bu yola çıkmaya karar verdim. Sağlıklı beslenme serüvenime başladığımda anlattığım bulgulardan ve kilomdan dolayı reaktif hipoglisemi hastası olabileceğimi düşündüğünü söyledikten hemen sonra yaptırdığım kan testleri ile de tanı doğrulandı. Reaktif hipoglisemi ile mücadele etmem ve bu fazla kilolardan en sağlıklı şekilde kurtulmam gerekiyordu.

İlk beslenme randevusundan bugüne kadar geçen 11 ayda yaklaşık 41 kilo verdim ve daha da önemlisi artık reaktif hipoglisemi hastası değilim. Bu fiziksel katkıların yanı sıra her randevu esnasında sağlıklı beslenme alışkanlığımı içselleştirmemde bana hep yardımcı oldu, moral ve motivasyonumu hep en üst seviyede tutmam için desteğini asla esirgemedi. Beslenme listelerimin uygulanabilirliğini artırmak adına alışkanlıklarımdan tutun, o dönemki çalışma tempoma varana dek irdeleyip listelerimi ona göre şekillendirdi ve dayatmalardan hep kaçındı. O kadar titiz çalıştı ki benim önemsemediğim ve laf arasında bahsettiğim her rahatsızlığımı değerlendirdi ve altında herhangi farklı bir sorun olup olmadığını bulmaya çalıştı.

Eğer siz de hem fazla kilolarınızı en sağlıklı şekilde vermek hem de hayatınıza sağlıklı beslenme alışkanlıklarıyla devam etmek, yani kısacası yaşamınızı sağlıklı bir biçimde sürdürmek istiyorsanız kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik Hatice Karslıoğlu’nun danışanı olmaktır.

Elinde sihirli bir değneği yok belki ama hayatınıza kattıklarını görünce mucizelere ihtiyacınız olmadığını çok daha net anlayacaksınız.