Diyetisyen Hatice Karslıoğlu; görünüşte ciddi ama yumuşacık bir kalbi olan biridir. Yardımsever, istekli ve en önemlisi kararlı olması bize cesaret vermiştir. Benim kızım 9 yaşında 'Prader Wills Sendrom' hastası yani hormonel bir bozukluk olan obezite hastası. Hastalığın altında yatan kronik uzantıları; şeker, tansiyon, karaciğer vesaire. Doktorların boy uzaması ve kilo vermesinin çok zor olacağını söylemeleriyle inanılmaz bir psikolojik sarsıntı içerisine sürüklendik. 3 yaşından sonra sürekli kilo almaya başlaması beni çok tedirgin ediyordu. Evde yapmış olduğum diyetler bile işe yaramıyordu ve ciddi anlamda kilo almaya başladı. Fiziksel görüntüsü çok değişti, yürümekte, nefes almakta güçlük çekiyordu. Yaptırmış olduğum tahlillerde şeker hep sınırda ya da yüksek çıkıyordu ve bir gün okulda öğretmeni Ayten Hanım kızımın bu durumunu fark edip bizi Diyetisyen Hatice Karslıoğlu ile tanıştırdı.

Çok ümitli değildim aslında çünkü daha öncesinde uygulamış olduğum beslenme programı hiçbir işe yaramamıştı. Hatice Hanım önce bizi hastaneye yönlendirip bir takım endokrin tahliller istedi ve sonrasında çıkan sonuçlarda şekerin yüksek çıkması ile birlikte kızıma bir beslenme programı hazırladı. Öncesinde kızıma ve bana eğitimler verdi. Oyunlar oynayarak kızımı cesaretlendirdi. Tabi ki beni de. Kararlı bir şekilde beslenme programına başladık.

Fizyoterapist Selin Altıntaş'ın vermiş olduğu egzersizlerle birlikte bir döneme girdik. Çok zor bir durumdu ama başarmak zorundaydık. Hatice Hanım'ın yapmış olduğu programları kendimize ödev bildik. İlk 2 ay çok zorluk çektik ama sonrasında vermiş olduğumuz kilo, boyunun uzaması bizi daha da kararlı kıldı. Olmazı başardık. Hatice Hanım'ın uyguladığı beslenme programı ile 6 ayda tam 8 kilo verdik. Bu bizim için muhteşem bir durumdu! Kızımın bütün tahlil sonuçları artık çok iyi idi. Görüntü ve sağlık olarak daha iyi durumdaydı. Endokrin doktoru bile çok şaşırdı ve aynen bu şekilde devam etmemizi söyledi. Hatice Karslıoğlu'nun sayesinde önce sağlık, psikolojik ve görüntü olarak çok rahatladık ve artık çok mutluyuz!

Hatice Hanım'ın kızım için hedefi daha büyük ve inanıyorum ki başaracağız. Bu yüzden Hatice Karslıoğlu'na sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ve gerçekten olmazı başaran diye hitap etmek istiyorum. Herkese tavsiye ediyorum. İyi ki onu tanıdık iyi ki hayatımızda... Buradan bir kez daha teşekkürler ve ömür boyu sağlık ve başarılar diliyorum.

Nilsu'nun Annesi Emel.