Sayın Hatice Karslıoğlu’nu beslenme konusunda profesyonel yardım almak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim. Bizim sorunumuz çocuğumuzun yeteri kadar iyi beslenememesi idi. Çocuğumuzun, kilo alma konusunda problemi vardı ve büyüme, gelişme geriliği söz konusuydu. Hatice Hanım, önce problemi tespit etti, çözümü için öncelikleri sıraladı. Mevcut alışkanlıklardaki küçük oynamalar ile uygulanabilir ve sürdürülebilir bir program hazırladı. Seanslardaki davranış ve içtenliği, ayrıca küçük ve zevkli oyunları ile öncelikle çocuğumuzun güvenini kazandı, ilgisini çekmeyi başardı. Bu bizim için ilk ve en önemli adımdı. Çocuğumuz artık seanslara isteyerek ve ilk zamanlardaki tedirginlikleri taşımadan katılıyordu. Çocuklardaki beslenme alışkanlıklarının ne kadar zor değiştirildiğini düşündüğümüzde kendisinden son derece memnununuz ve dengeli ve yeterli beslenme ihtiyacı olan herkese Sayın Hatice Karslıoğlu’nu son derece samimi bir şekilde tavsiye ediyorum.

Merhaba, Ben Utku. 5 yaşındayım. Annem ve babam 1 yaşına kadar bana hep yaşımdan büyük kıyafetler alırlarmış. Çünkü yaşıtlarımdan daha iriymişim. Ama sonraları ne olduysa olmuş büyümem yavaşlamış. Her alışverişe gittiğimizde 1 yaş kıyafetleri almaya devam etmişiz. Her çocuk bir olmaz diye düşünmüş annem ve babam. Bu böyle gitmiş bir süre. Ama bakmışlar ki benim gelişimimde bir problem var. Yaşıtlarımın olması gereken boy ve kilonun epeyce altında kalmışım. Gerçi ben hala büyümeyi istemiyorum, çocuk kalmak daha güzel ama annem ve babam artık profesyonel bir yardım almak lazım deyip beni doğruca Endomere getirdiler. Pediatrik Endokrinolog Ergun Çetinkaya doktor beni muayene etti ve ne dediyse benimkilerin canı sıkıldı. Oysa can sıkacak ne var. Sıcacık bir ortam, yukarıda oyun salonu bile var. Odayı çok seviyorum, en çok da top havuzunu. Ve itiraf edeyim akülü motosikletin şarjı yok, bir kullanamadım şunu. Bu arada bana birtakım testler yapıldı. Bazı değerlerim eksik çıkmış. Bazı şuruplar verdiler. Tadı güzeldi neyse ki. Ergun Doktor beslenmemin bana uygun ve benim ihtiyaçlarıma göre düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Sağlıklı ve dengeli gelişimim için bu gerekliymiş. O şekilde bir takibini yapalım dedi. O zaman da benim canım sıkılmıştı. Yemek yemek kadar kötü bir şey yoktu benim için. Beslenme uzmanı diyetisyen Hatice Karslıoğlu Ablayı o zaman tanıdım. Beslenme uzmanı diyorlar ama orada hiç yemek yaparken görmedim. Nasıl beslenme uzmanı diye düşündüm. İkinci buluşmamızda beraber yemek yedik. Herkes bana bakıyordu, ben tabi yemiyordum.

Hatice abla orada yemek yerkenki davranış ve tepkilerime bakmış, yemek yemeye çok dirençli dedi anne ve babama. Sonra düzenli olarak Hatice ablayı ziyaret ettik. Odasında benimle bilgisayarda oyunlar oynuyordu, bana küçük sevimli oyuncaklar veriyordu. Çok sevmiştim Hatice ablayı. Eskisi gibi gitmek istemezlik yapmıyordum. Anne ve babama bazı listeler veriyordu. Benim dengeli ve sağlıklı büyümem için gerekli besinler yazıyormuş o listelerde. Ama hep sevdiğim şeylerdi. Hatice abla beni hiç üzmüyordu. Bana da soruyordu bazen, Utku şunu yer misin, onu yemezsen şunu yiyebilirsin diye alternatif besin önerileri sunuyordu. Düzenli aralıklarla tartılıyor ve boyumu ölçüyorlardı. Testlerim de yapılıyordu.

Her defasında bir memnuniyet görüyordum. Boyum uzuyor ve kilom artıyormuş. Eksik çıkan değerlerim de normale gelmiş artık. Şimdi 5 yaşındayım ve artık 5 yaş kıyafetleri alıyoruz. Arkadaşlarım kadar güçlü ve sağlıklıyım. Onlar kadar hızlı koşuyor, onlar kadar oyunlarda başarılı oluyorum artık. Ayrıca eskiden hiç yemediğim bazı yiyecekleri de yiyorum. Çok da fena değillermiş. Kabak dolması yiyorum, bezelye yiyorum, köfte yiyorum, fındık yiyorum.

Hatice Ablayı çok seviyorum. İyi ki onunla tanıştık Yemek yemek istemeyen arkadaşlar varsa mutlaka Hatice ablayı tanımalılar ve ondan yardım almalılar. Onu çok seveceklerinden ve mutlaka sorunlarına çare bulacaklarından eminim.