Ankara'da Diyetisyen mi Arıyorsunuz?

Ankara Diyetisyeni

Ankara'da Diyetisyen mi Arıyorsunuz?

Ankara Diyetisyeni Hatice Karslıoğlu, diyet yapmak, kilo vermek ve sağlıklı yaşamak gibi kavramlara farklı bir bakış açısı getirmektedir. Diyet için gelen danışanlarının, sağlık geçmişleri ve yemek düzenlerini titizlikle ele alarak, önemli olanın sağlıklı yaşamak olduğunu vurgulamaktadır. Ankara Diyetisyeni Hatice Karslıoğlu ile sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Toplumun gelişimi ve medeniyet seviyesi bireysel sağlık kontrolleri ile de ölçümlenebilmektedir. Türkiye’de henüz kabullenilen bir sağlık dalı olan Beslenme ve Diyetetik, beslenmenin sağlık üzerindeki etkisi ve kişiye özel beslenme programı anlayışı ile otoriteler tarafından Diyetisyen zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Hastalıkların ortaya çıkışında özellikle sağlıksız ve bilinçsiz beslenmenin etkili olduğu araştırmalar sonucu kanıtlanan bir gerçektir. Bu sebepledir ki, beslenme uzmanı ve diyetisyen unvanı ile hizmet veren sağlık personellerinin, gerek devlet kurumlarında gerekse de özel merkezlerde bulunması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Ankara Diyetisyenlerinden Hatice Karslıoğlu, yıllar süren tecrübe ve birikimleri ile 2010 yılından itibaren danışanlarına hizmet vermektedir. Ankara’nın Diyetisyen ihtiyacını ön gören ve bu konuda aldığı eğitimleri ile de bir adım öne çıkan Diyetisyen Karslıoğlu, Kibem Beslenme Eğitim Merkezi ile binlerce kişiye ihtiyacı olan hizmeti sunmaya devam etmektedir.

“Türkiye’de diyetisyenlik, ilk mezunların üstün gayretleri ile bugün tanınır bir meslektir.” Tanımı ile yola çıkılırsa, Ankara’da diyetisyenlik mesleği de aynı ölçüde uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir anlayışla istenilen düzeye gelmiştir. Diyet kavramının toplumsal açıdan algısı yine diyetisyenlerin çalışma ve araştırmaları ile değişebilmiştir. Sağlıklı yaşamanın sağlıklı beslenme ile mümkün olacağını her defasında vurgulayan diyetisyenler, kitlelere ulaşabilmek adına da Türkiye Diyetisyenler Derneği’ni kurmuşlardır. Bu sayede Avrupa ve Asya da olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde Türk Diyetisyenler olarak çalışmalarını duyurabilmişlerdir.

Ankara’da diyetisyen olarak önemli çalışmalara imza atan Hatice Karslıoğlu, özel diyet programları ve sağlıklı beslenme üzerine basın ve yayın alanlarında da bilgilerini paylaşmaya devam etmektedir.

                                                                                “Fazla kilolarının suçlusu sen değilsin!”

 

 

Gerçekten de, yemek yediğimiz için durmadan suçlanmaktan çok yorulmadık mı? Nasıl aldığımızı bilmediğimiz kilolarımızın suçlusu ilan edilmekten bıkmadık mı? Ne zamandır, yanlış yere yıllarca hapis yatmış masum insanlar gibi hissetmiyor muyduk kendimizi? O halde, suçu yemekte, suçluyu da kendi içimizde aramaktan vazgeçip, gerçeği görmenin ve kilo esaretinden kurtulmanın vakti gelmedi mi artık? 

                   

                                                                                                                                         “Yemek yemek suç değildir!”      Diyetisyen Hatice Karslıoğlu